Prof. Dr. M.Yavuz SALİHOĞLU – Kadın Hastalıkları Uzmanı

YavuzSalihoglu

Prof. Dr. M.Yavuz SALİHOĞLU

Prof.Dr. M.Yavuz SALİHOĞLU

1959 yılında Antalya’da doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladı.

1982 yılında Ankara Tıp Fakültesi’ni bitirdi.

1983-1985 yılları arasında mecburi hizmetini tamamlayarak İstanbul Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kiliniği’nde asistanlığa başladı.

1989 yılında kadın hastalıkları ve doğum uzmanı oldu ve aynı yıl ABD Vanderbil Üniversitesi Hastanesi’nde Jinekolojik Onkoloji Bölümü’nde ‘research fellow’ olarak çalışmaya başladı.

Bir yıl süren bu dönem sonunda 1990 yılında Türkiye’ye dönerek İstanbul Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’na başasistan olarak girdi.

1995 yılında doçent ve 2000 yılında profesör oldu. Halen aynı kurumda öğretim üyesi olarak görev yapıyor.

 


Merhaba

Ben profesör Dr. Mehmet Yavuz Salihoğlu.

İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Jinekolojik Onkoloji Bilim dalı öğretim üyesiyim.

20 yılı aşkın süredir kadın genital kanserleri üzerine çalışmaktayım.

Böyle bir site kurmamdaki amacım genital kanserli kadınların veya hasta yakınlarının bu hastalıklar hakkındaki en doğru ve güvenilir bilgileri edinmelerini sağlamak ve tedavi metotlarını güncelleştirilmiş olarak ilgilenenlere sunmaktır.

Burada üstünü vurgulamam gereken en önemli nokta kadın genital kanserlerinin mutlaka bir jinekolog onkolog tarafından tedavi ve takip edilmesi gerektiğidir.

Zira herhangi bir uzman kadın-doğumcu tarafından kalkışılan kanser tedavisi veya ameliyatı genellikle suboptimal (yetersiz) olmakta.

Böylece tedavinin başarısını oldukça düşürmekte moral ve maddi kayıplara sebep olmaktadır.

İşin doğrusu böyle bir hastalıktan şüphe ediliyor veya kesin teşhis konulmuş ise hasta veya hasta yakınlarının mutlaka bu konuda uzmanlaşmış bir hekime veya böyle hekimlerin bulunduğu bir merkeze başvurmaları gerektiğidir.

Sitemizde belli başlı kadın genital sistem kanserleri ile ilgili detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Gerek teşhis gerekse tedavi metotları dünyada ki son son gelişmeler doğrultusunda güncellenecektir.